EKIPA:

  • Andrzej Fader  
    scenariusz, reżyseria, montaż (script zdjęciowy)
  • Niko Rollmann 
    konsultacja historyczna, 
  • Agnieszka Fader
    dekoracja wnętrz, stylizacja i kostiumy, kierownik produkcji
  • Richard Stay lektor w filmie w wersji angielskiej
  • Konrad Pawicki lektor w filmie w wersji polskiej

oraz:

  • Bartosz Jurgiewicz
    zdjęcia
  • Dariusz Świerżewski / światło
  • Jerzy Rozpondek / konsultacja ds. mundurów
  • Marcin Bielecki (PAP)/ fotograf na planie
  • Marek Łazarz
    Dyrektor Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu
    konsultant historyczny
  • Tomasz Łój / kolekcjoner starych aparatów fotograficznych,
    konsultacja historyczna
  • Przemysław Borkowski / konsultacja historyczna mundurów do scen na Dworcu

FILM CREW:

  • Andrew Fader  / written, directed , edited  and shooting script writer, sound designer, music mixer, foley artist
      
  • Niko Rollmann / researcher
  • Agnes Fader / production manager and costume, set designer
  • Richard Stay / voice of narration in english version
  • Konrad Pawicki / voice of narration in polish version

and

  • Bartosz Jurgiewicz / author of photography
  • Dariusz Swierżewski / gaffer
  • Jerzy Rozpondek / historical consulting – uniforms
  • Marcin Bielecki /  stills photographer
  • Marek Łazarz / historical consulting  
  • Tomasz Łój / historical consulting – vintage camera photograph 
  • Przemysław Borkowski / historical consulting – uniforms

OBSADA:

Paweł Niczewski
Per Bergsland - sierżant pilot RAF'u

Przemysław Walich
Jens Müller - porucznik pilot RAF'u

oraz:


Marcin Orłowski
Leszek Kurys
Robert Gondek
Ewa Sobczak
Grażyna Madej
Paulina Lenart
Grażyna Nieciecka-Puchalik
Rafał Hajdukiewicz
Damian Sienkiewicz
Piotr Bumaj
Wojciech Sopoliński
Łukasz Michalski
Paweł Tobolski - nawigator RAF-u
Harry Day - pilot RAF-u
Komisarz Policji Kryminalnej
stenotypistka w Centrali Policji Kryminalnej
siostra Tobolskiego
Mademoiselle Elise
Madame Salut
szwedzki marynarz
szwedzki marynarz
szwedzki marynarz
żandarm
żandarm
Marek Łazarz
Jerzy Rozpondek
Tomasz Scech
Marcin Kowalczyk
Agnieszka Michalik-Łój
Tomasz Łój
Jarosław Malejewski
Przemysław Woźniak
Wojciech Woźniak jr.
Krzysztof Zawiliński
Holender Bram van der Stok
właściciel hostelu
przemytnik
barman
modelka
fotograf
sprzedawca kawy
Hitlerjugend
Hitlerjugend
oficer niemiecki na statku
Pozostali:

Grupy rekonstrukcji:

  • Stowarzyszenie Zachód 1944
    w składzie:• Karol Jeleński • Leszek Nagay • Sławomir Luger Surmacz
  • Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej AA7
    • Krzysztof Zawiliński
  • Stowarzyszenie Historyczne SAGAN
    w składzie:
    • Mirosław Walczak • Dariusz Kozłowski • Jarosław Krzystoń
  • Stowarzyszenie BASTION Szczecin i Stowarzyszenie Historyczne 549 Police
    w składzie:
    • Edyta Błoch • Arkadiusz Błoch • Grzegorz Czajka(Kret) • Artur Długosz(Długi)
    • Dariusz Góralczyk (Major) • Jarek Hajdukiewicz ( D-ca grh) • Łukasz Jasik (Schmetterlich)
    • Kamil Kowalczyk • Adrian Małachowski (Wiaderny) • Mateusz Niewiarowski (Niewia)
    • Grzegorz Wołowicz (Aszur) • Robert Pawłowski (Jason) • Przemysław Rusiecki (Rusek)
    • Janek Sinius( Kloss) • Łukasz Splinter( Sprite) • Artur Spychaj (Śruba) • Piotr Śliwowski (Śliwa)
    • Wojciech Wawrzoła (Iwan) • Przemek Nieznański (Tygrys)

  • GRUPA TEATRALNA TEATRU "NIE MA" w składzie:
    • Małgorzata Jaszczyk • Igor Krupczyński • Angelika Latańska • Paula Niemczynowicz • Katarzyna Nowak
    • Tomasz Ostach • Sawa Sawaszkiewicz • Adam Szarżanowicz • Dorota Świszczewska • Mateusz Wiśniewski
    GRUPA TEATRALNA "ELIPSA" w składzie:
    • Aleksandra Ciszewska • Małgorzata Klimkowska • Nikola Palej • Paulina Telepko
    Statyści:
    • Jakub Bednarz
    • Anna Bielecka
    • Bartosz Bielecki
    • Adam Dawidowicz
    • Artur Dobrzyński
    • Aleksandra Frankowska
    • Bartosz Klimasiński
    • Adrianna Kruczkowska
    • Michał Kubik
    • Emilia Kulińska
    • Maciej Lęgas
    • Małgorzata Lęgas
    • Anita Łowicka
    • Mateusz Morawski
    • Karolina Najdała
    • Maja Najdała
    • Ewa Naklicka
    • Hania Naklicka
    • Monika Pogoda
    • Agnieszka Roguska
    • Emma Roguska
    • Juliusz Roguski
    • Joanna Rutkowska
    • Urszula Rutkowska
    • Katarzyna Ryplewska
    • Tomasz Scech
    • Anna Czerniawska-Sołtysińska
    • Piotr Sołtysiński
    • Karol Szczepaniuk
    • Iwona Tkacz
    • Anna Tomaszewska
    • Krzysztof Winiarski
    • Wojciech Woźniak
    • Anna Zakrzewska

CAST: 

Starring

Paweł Niczewski /Per Bergsland - sierżant pilot RAF'u

Przemysław Walich /Jens Müller - porucznik pilot RAF'u

Co-starring:

Marcin Orłowski
Leszek Kurys
Robert Gondek
Ewa Sobczak
Grażyna Madej
Paulina Lenart
Grażyna Nieciecka-Puchalik
Rafał Hajdukiewicz
Damian Sienkiewicz
Piotr Bumaj
Wojciech Sopoliński
Łukasz Michalski
Paweł Tobolski - nawigator RAF-u
Harry Day - pilot RAF-u
Komisarz Policji Kryminalnej
stenotypistka w Centrali Policji Kryminalnej
siostra Tobolskiego
Mademoiselle Elise
Madame Salut
szwedzki marynarz
szwedzki marynarz
szwedzki marynarz
żandarm
żandarm
Marek Łazarz
Jerzy Rozpondek
Tomasz Scech
Marcin Kowalczyk
Agnieszka Michalik-Łój
Tomasz Łój
Jarosław Malejewski
Przemysław Woźniak
Wojciech Woźniak jr.
Krzysztof Zawiliński
Holender Bram van der Stok
właściciel hostelu
przemytnik
barman
modelka
fotograf
sprzedawca kawy
Hitlerjugend
Hitlerjugend
oficer niemiecki na statku